Soncas

Realizacje

Mieszkańcy Polanicy zapewne pamiętają pensjonat Krokus przy ulicy Bohaterów Westerplatte, którego właścicielem był Fundusz Wczasów Pracowniczych.

Po zmianach jakie zaszły w kraju na przełomie lat 90/2000 obiekt trafił w prywatne ręce, ale nie trafił zbyt szczęśliwie. Nowy właściciel zaczął wprawdzie remontować budynek, ale, jak się okazało, nie robił tego w sposób profesjonalny i zrezygnował z dalszych prac.

Pensjonat stałby pewnie do dzisiaj i popadał w ruinę, gdyby nie znalazł się chętny do odkupienia go.
Budynek nabyła firma VITAL-MOOR-TUR z Połczyna-Zdroju, województwo Zachodniopomorskie, która postanowiła przebudować i zmodernizować obiekt według własnej koncepcji.

Autorem projektu jest inż. arch. Jacek Zaleśny , firma „Ar-cad” z Polanicy Zdroju.
Nowy właściciel zlecił wykonanie remontu firmie P.W. SONCAS z Połczyna-Zdroju, mającej doświadczenie i spore osiągnięcia w tego typu robotach.

SONCAS był generalnym wykonawcą remontu „Willi Hopferówka” w Połczynie-Zdroju, którą VITAL-MOOR-TUR kupił w stanie niemalże ruiny. Obecnie jest to obiekt kuracyjno-wypoczynkowy, który zdobył kilka liczących się nagród w konkursach budowlanych, m.i. w Konkursie Modernizacja Roku 2004.

W remontowanym obecnie pensjonacie w Polanicy powstanie obiekt kuracyjno- wypoczynkowy na 54 miejsca z pełnym wyposażeniem i bazą zabiegową.

Dodatkowo goście będą mogli korzystać z kąpieli borowinowych. Na pewno dużym powodzeniem będzie się cieszył, ostatnio bardzo modny salon SPA, który też znajdzie miejsce w części zabiegowej.

Obiekt będzie dysponował m.i. saunami i wannami do masażu podwodnego. Będzie posiadał restaurację, salę konferencyjną oraz tzw. ogród zimowy. Wszystkie pokoje będą wyposażone w mini barki, telefony, telewizję kablową i dostęp do internetu.

Pełny zakres robót remontowych i wykończeniowych, łącznie z instalacjami CO i wód kań., budynku adaptowanego na Centrum Rehabilitacji Dzieci Z Porażeniem Mózgowym Sanatorium „IRENA” w Połczynie-Zdroju. Obiekt realizowany z pomocą P.F.R.O.N. oraz pod osobistym patronatem I Damy RP -Pani Jolanty Kwaśniewskiej, która osobiście dokonała otwarcia oddanego do użytku obiektu. Obiekt ten jest całkowicie przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.
Wykończenie basenu kąpielowo-rehabilitacyjnego z pełnym zapleczem technicznym przystosowanym dla osób niepełnosprawnych oraz małą architekturą i częścią rekreacyjno-wypoczynkową w Szpitalu Uzdrowiskowym GRYF w Połczynie-Zdroju, wraz z doprowadzeniem wody i wykonaniem stacji jej uzdatniania.
Remont i modernizacja HOPFERÓWKI w Połczynie Zdroju.

www.hopferowka.pl

Montaż nietypowej stolarki okiennej w zabytkowym obiekcie pijalni wód mineralnych w Szczawnic.
Montaż wysokiej klasy stolarki okiennej drewnianej w sanatoriach GRYF i BORKOWO w Połczynie-Zdroju, a także w obiektach sanatoryjnych w uzdrowiskach Polanica-Zdrój, Nałęczów, Duszniki-Zdrój.
Montaż stolarki drzwiowej i okiennej w adaptowanym na ośrodek wypoczynkowy XVII wiecznym dworku w miejscowości Karnity koło Ostródy.
Remont generalny i prace wykończeniowe w Leśniczówce Bronówko koło Bierzwnicy oraz w leśniczówce Rakowo należących do Nadleśnictwa Świdwin.
Remont i renowacja obiektów sakralnych w Łęgach i Toporzyku, Modernizacja strażnic Państwowej Straży Pożarnej w Miastku i w Bytowie.
Adaptacja pomieszczeń na oddział rehabilitacji narządów ruchu oraz gabinet intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Uzdrowiskowym BORKOWO w Połczynie-Zdroju.
Gruntowna przebudowa biurowca po byłych Zakładach Naprawczych Mechanizacji Rolnictwa w Połczynie-Zdroju i adaptowaniu go na Rejonowe Biuro Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, z zachowaniem funkcjonalności obiektu dla osób niepełnosprawnych.
Wykonanie fasady wejściowej z aluminium i szkła oraz remont i wystrój pomieszczeń w firmie POMERANIA FRUCHT w Dziwogórze.
Wykonanie fasady wejściowej z aluminium i szkła, adaptacja i wystrój przedsionka wejściowego oraz generalny remont tarasu w hotelu POLANIN w Połczynie-Zdroju.

Wybudowanie Zakładu Przyrodolecznictwa Centrum Rehabilitacji Dzieci Z Porażeniem Mózgowym Sanatorium IRENA w Połczynie-Zdroju. Roboty obejmowały adaptację wraz z nadbudową w systemie YTONG starej części obiektu oraz dobudowanie od podstaw części nowej. Zakres robót obejmował również całkowite wykończenie oraz wyposażenie obiektu ze zwróceniem szczególnej uwagi na przyszłych niepełnosprawnych pacjentów.

Kompleksowa modernizacja części hotelowej i dostosowanie jej do standardów europejskich w Zakładzie Lecznictwa Uzdrowiskowego BORKOWO w Połczynie-Zdroju.