Soncas

2007


Kwiecień 2007

Nowe oblicze Krokusa

W remontowanym obecnie pensjonacie w Polanicy-Zdroju przy ulicy Bohaterów Westerplatte powstanie obiekt kuracyjno-wypoczynkowy z 54 miejscami noclegowymi. Goście będą mogli korzystać z bazy zabiegowej, w tym kąpieli borowinowych.

 pensjonacie nie zabraknie salonu spa z saunami i wannami do masażu podwodnego. W obiekcie znajdzie się też restauracja, sala konferencyjna oraz ogród zimowy. Wszystkie pokoje będą wyposażone w mini barki, telefony, telewizję kablową i dostęp do internetu.

Wcześniej w budynku funkcjonował pensjonat Krokus, który był zarządzany przez Fundusz Wczasów Pracowniczych. Potem obiekt trafił w prywatne ręce. Nowy właściciel zaczął remont, ale po pewnym czasie zrezygnował z dalszych prac. Ostatecznie budynek nabyła firma Vital-Moor-Tur z Połczyna Zdroju, która postanowiła przebudować i zmodernizować obiekt według własnej koncepcji.

Autorem projektu jest inż. arch. Jacek Zaleśny z firmy Ar-cad. Nowy właściciel zlecił wykonanie remontu firmie P. W. Soncas z Połczyna Zdroju, mającej doświadczenie w tego typu pracach budowlanych.

Soncas sprawdził się jako generalny wykonawca remontu Willi Hopferówka w Połczynie Zdroju, którą Vital-Moor-Tur kupił w stanie niemalże ruiny.

Obecnie jest to obiekt kuracyjno-wypoczynkowy, który zdobył kilka liczących się nagród w konkursach budowlanych, m.in. w Konkursie Modernizacja Roku 2004.

(JUST)