Soncas

2004


19.07.2004 r. (nr 139)

Pamięci Henia

Memoriałowym turniejem rozegranym w minioną sobotę w hali COS OPO Wałcz piłkarscy oldboje uczcili pamięć zmarłego w listopadzie Henryka Zimniewicza. W turnieju wystartowały tylko cztery drużyny, ale emocji i tak nie zabrakło.

Chęć uczestnictwa w imprezie zgłosiło początkowo 8 zespołów, jednak z różnych powodów kilka z nich nie dotarło do Wałcza. W obecności syna H. Zimniewicza – Arkadiusza uroczystego otwarcia turnieju dokonał dyrektor wałeckiego MOSiR-u Edmund Koteras, a wszyscy zawodnicy minutą ciszy uczcili pamięć przedwcześnie zmarłego kierownika drużyny COS OPO Wałcz.

Turniej odbył się po raz pierwszy w Wałczu według przepisów futsalu dlatego zawodnicy i kibice potrzebowali trochę czasu aby przyzwyczaić się do nowych zasad. Doszło do kilku drobnych nieporozumień, jednak dwaj sędziowie – Maciej Goszczyński i Robert Majorczak – na bieżąco wyjaśniali sporne kwestie i gra toczyła się bez zgrzytów.
W pierwszym meczu spotkali się faworyzowany zespół Soncas z Połczyna i COS OPO Wałcz. Po zaciętym pojedynku minimalnie lepsi okazali się goście, do remisu wałczanom zabrakło niewiele.

W emocje obfitował także kolejny mecz, w którym Pojezierze zmierzyło się z mirosławieckim Lotnikiem. Jeszcze na 40 sekund przed ostatnim gwizdkiem gospodarze prowadzili 4:3, aby w rezultacie ulec 4:5, a ostatnia bramka padła na 11 sekund przed końcem.

Rozkojarzeni tym niepowodzeniem piłkarze Pojezierza doznali klęski 1:9 w kolejnym meczu ze swoimi kolegami „po fachu”, grającymi pod szyldem COS OPO.

Największe emocje czekały jednak na kibiców podczas spotkania Soncas – Lotnik. Zawodnicy obu drużyn zapomnieli na chwilę o zasadzie bezkontaktowej gry i w pierwszej połowie popełnili sporo przewinień tak, że arbitrzy podyktowali aż trzy przedłużone rzuty karne, z których po jednym wykorzystała każda ze stron. Ostatecznie jednak lepsi okazali się połczynianie. Mający jeszcze szansę na zwycięstwo w całym turnieju piłkarze Lotnika wyraĽnie ulegli jednak w kolejnym spotkani ekipie COS OPO, a na zakończenie turnieju piłkarze Pojezierza w meczu wyłącznie o honor wygrali z Soncasem. Ostatecznie w I Memoriałowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej Oldbojów im. Henryka Zimniewicza triumfował zespół Soncas Połczyn Zdrój przed COS OPO Wałcz, Lotnikiem Mirosławiec i Pojezierzem. Królem strzelców został Jacek Jarczewski (COS OPO Wałcz), najlepszym bramkarzem Dariusz Radecki (COS OPO Wałcz), a zespół Pojezierza otrzymał puchar fair play.

W czasie kończącego imprezę obiadu w restauracji „Trzy Korony” puchary i dyplomy wręczali komendant Garnizonu Wałcz kpt. Andrzej Ferenc i redaktor naczelny „Pojezierza Wałeckiego”.

piotr27.03.2004 r.

RĄBINO. Sport i dobre serca
Grali dla dzieci

Po raz drugi Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Soncas” z Połczyna Zdroju zorganizowało Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej.

W rozgrywkach, które odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Rabinie uczestniczyło pięć drużyn. Spotkały się tu nie tylko po to, by zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Głównym celem turnieju było zebranie pieniędzy na ubogie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Połczynie.

Zespoły zagrały systemem „każdy z każdym”, dwa razy po osiem minut. Wygrała drużyna gospodarzy turnieju, czyli połczyńskiego „Soncasu”, która zresztą ostatnio odnosi zwycięstwa na wszystkich imprezach sportowych. Tworzą ją następujący zawodnicy: Grzegorz Halec, Jerzy Chodubski, Mieczysław Miszczyszyn, Władysław Miszczyszyn, Piotr Ferenc, Janusz Bożek, Dariusz Tolkin i Roman Kucierski.

Kolejne miejsca zajęły zespoły: „Pojezierze Wałeckie” z Wałcza, „Unia Bis” z Białogardu, „Start” z Miastka oraz „Lotnik” z Mirosławca, który zdobył także puchar fair play. Uhonorowano również najlepszego bramkarza turnieju, którym został Grzegorz Halec i najlepszego zawodnika – Janusza Bożka. Obaj grają w „Soncasie”.

W imprezie uczestniczyła również burmistrz Połczyna Barbara Nowak oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 Krystyna Wesołowska, która podziękowała organizatorowi turnieju Jerzemu Chodubskiemu (właścicielowi „Soncasu”) wręczając mu list gratulacyjny i pamiątkową statuetkę.

(geo)

Zwycięska drużyna „Soncas” z Połczyna Zdroju. Fot. Grzegorz Szczepański
26.02.2004 r. (nr 48)

Triumf oldbojów Soncasu
Grali dla młodych piłkarzy Bałtyku

W Koszalinie odbył się IV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów – Koszalin 2004. Zawody z udziałem pięciu drużyn rozegrano pod hasłem „Gramy dla młodych piłkarzy Bałtyku”. Triumfował zespół Soncasu Połczyn Zdrój.

Pamiątkowe zdjęcie młodych piłkarzy koszalińskiego Bałtyku z przedstawicielami drużyn startujących w turnieju. (fot. Radosław Koleśnik)

Organizatorem tradycyjnego turnieju jest Koszaliński Klub Piłki Nożnej Bałtyk, a do rywalizacji są zapraszane między innymi drużyny polonijne z Brukseli i Hamburga. Zawody są nie tylko sportową zabawą dla oldbojów, ale również przynoszą korzyści młodym piłkarzom koszalińskiego Bałtyku. Goście piłkarskiej rywalizacji przekazują bowiem najmłodszym futbolistom Bałtyku darowizny pieniężne, dzięki którym klub może zakupić dodatkowy sprzęt do szkolenia zawodników.

Turniej był rozgrywany systemem „każdy z każdy” i w sumie odbyło się dziesięć meczów oldbojów. Na parkiecie koszalińskiej Gwardii swoje umiejętności zaprezentowali również młodzi piłkarze Bałtyku, rozgrywając spotkania pokazowe.

Wyniki turnieju oldbojów: Bałtyk Oldboy’s l – Polonia Hamburg 2:2, Soncas – Polonia Bruksela 0:3, Bałtyk Oldboy’s l – Bałtyk Oldboy’s II 2:0, Soncas – Polonia Hamburg 2:2, Polonia Bruksela – Bałtyk Old-boy’s II 0:3, Bałtyk Oldboy’s l – Soncas 1:4, Polonia Bruksela – Polonia Hamburg 1:2, Soncas – Bałtyk Oldboy’s II 4:0, Bałtyk Oldboy’s l – Polonia Bruksela 1:2, Polonia Hamburg – Bałtyk Oldboy’s II 3:5.

1. Soncas 4 7 10-6
2. Polonia B. 4 6 6-6
3. Bałtyk Oldboy’s II 4 6 8-9
4. Polonia H. 4 5 9-10
5. Bałtyk Oldboy’s I 4 4 6-8

Składy drużyn

Triumfator turnieju, zespół połczyńskiego Soncasu graf w składzie: Grzegorz Halec, Władysław Miszczyszyn, Wacław Lesiewicz, Andrzej Owoc, Dariusz Tolkin, Maciej Bożek, Piotr Kwiatkowski, Jerzy Chodubski, Mieczysław Miszczyszyn, Piotr Ferenc, Leon Kempkiewicz.

Jak zwykle organizatorów turnieju nie zawiedli piłkarze z klubów polonijnych, którzy każdego roku przyjeżdżają do Koszalina, aby uczestniczyć w zawodach oldbojów. W czwartym turnieju w zespołach polonijnych między innymi grali: Polonia Hamburg – Manfred Wolny, Zbigniew Ginter (król strzelców turnieju – zdobywca 6 goli), Jerzy Rutkowski, Jarosław Kłoda, Grzegorz Pyka, Piotr Stępniak, Jarosław Cieplik, Artur Knasiak; Polonia Bruksela – Sławomir WoĽniak, Henryk Dębicki, Edward Cieleń, Jerzy Szymczyk, Franciszek Kłotowski, Czesław Głuch.

Gospodarz zawodów KKPN Bałtyk wystawił do rywalizacji aż dwie drużyny. W pierwszym zespole, który był niezwykle gościnny i uplasował się na ostatnim miejscu, występowali: Jarosław Barach, Stanisław Janota, Adam Niepelt, Jan kaniowski, Jerzy Poniatowski, Mirosław Poliński, Zenon Zgorsz-czak, Marek Januszewski, Zygmunt Góralczyk. Druga drużyna Bałtyku Oldboy’s spisała się znacznie lepiej i zajęła trzecie miejsce.

Wprawdzie zdobyła tyle samo punktów, co Polonia Bruksela (trzecia lokata), ale miała gorszą różnicę bramek i została sklasyfikowana niżej. W ekipie tej grali: Tadeusz Małecki, Dariusz Kowalski, Marian Jusza, Jan Bednarek, Artur Mielcarek, Ireneusz Bazgier, Leszek Patka, Jerzy Olszewski, Zbigniew Gluchowski, Mirosław Żwirko, Robert Rokaszewicz.

Do zobaczenia za rok

Rozegrany pod patronatem „Głosu Pomorza” turniej oldbojów stał na dobrym poziomie, a wielu piłkarzy zaprezentowało, mimo upływu lat, nadal znakomite umiejętności techniczne. Po zakończeniu piłkarskiej rywalizacji odbyło się tradycyjne spotkanie pożegnalne, podczas którego uczestnicy turnieju umawiali się już na przyszłoroczne zawody.

Mecze turniejowe sędziowali Kazimierz Kowalski i Wiesław Mikulski, a spikerem zawodów był Dariusz Płaczkiewicz. O odpowiednie przygotowanie hali do rozgrywek oraz o nagłośnienie zadbali Andrzej Wojsznarowicz i Leszek Kramarz – pracownicy Zarządu Obiektów Sportowych Gwardia w Koszalinie.

(mars)12.02.2004 r. (nr 36)

12 Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji 59 Rocznicy Wyzwolenia Mirosławca.

Soncas przed Lotnikiem

W hali Szkoły Podstawowej w Mirosławcu odbył się 12 Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji 59. rocznicy wyzwolenia miasta. Wśród ośmiu drużyn najlepszy okazał się Soncas Połczyn Zdrój.

Do piłkarskiej rywalizacji przystąpiły zespoły: Pojezierze Wałcz, Lotnik Mirosławiec, Drawa Krzyż, Światowid Łobez, Start Miastko, łkar Krosino, Unia Białogard i Soncas Połczyn Zdrój. W pierwszej fazie turnieju drużyny grały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały po dwa czołowe zespoły, a zwycięzcy spotkań zagrali w finale. Główne trofeum wywalczył Soncas, który w finałowym meczu wygrał z Lotnikiem 2:0. Trzecie miejsce zajął zespół Pojezierza, a na czwartej pozycji uplasowała się Unia. Najlepszym piłkarzem turnieju został Piotr Ferenc z Soncasu.

Organizatorami zawodów byli:
Klub Sportowy Lotnik Mirosławiec i Jednostka Wojskowa 3299.

(wok)


Miejsko-Gminna Liga Halowa
Soncas mistrzem

Zakończyły się rozgrywki pierwszej edycji Miejsko-Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej im. Ryszarda Hofbauera. Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Soncas Połczyn Zdrój.

W rywalizacji startowało 12 drużyn z miasta i gminy Połczyn Zdrój. W sumie w jedenastu kolejkach rozegrano 66 spotkań. Przez dwa miesiące trwania piłkarskiej zabawy przez parkiet hali sportowej w Redlę przewinęło się ponad stu zawodników. Zwyciężył faworyt rozgrywek, ale triumf nie przyszedł łatwo. Prawie przez cały czas rozgrywek prowadziła Pomerania, ale w końcówce rutyna piłkarzy Soncasu wzięła górę. Rozgrywki były niezwykle emocjonujące, a skład i kolejność czołowej trójki rozstrzygnęła się dopiero po zakończeniu ostatniej kolejki.

Królem strzelców rozgrywek został Filip Stępiński (Błękitni Tychówko). Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Tkacza (Redłovia Redło), a najbardziej wszechstronnym piłkarzem został Janusz Bożek (Soncas). Przyznano również nagrodę fair play, którą otrzymała drużyna Urzędu Miasta i Gminy w Połczynie Zdroju. Nagrody rzeczowe i puchary najlepszym drużynom i zawodnikom wręczali: zastępca burmistrza Danuta Kozik i Jerzy Chodubski z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Soncas.

Wszystkie mecze sędziowali arbitrzy z grupy sędziowskiej Świdwin-Redło. Organizatorami ligowej rywalizacji byli: Urząd Miasta i Gminy oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Soncas, które ufundowało również nagrody. Dużej pomocy w organizacji rozgrywek udzielił także Okręgowy Związek Pitki Nożnej Podokręg w Świdwinie.

(mara)


Zwycięstwo faworyta

Zwycięstwem piłkarzy Soncasu zakończyła się I Miejsko-Gminna Liga Halowej Piłki Nożnej im. Ryszarda Hofbauera w Połczynie Zdroju. W rozgrywkach udział wzięło 12 drużyn. W 11 kolejkach rozegrano 66 spotkań. W trakcie imprezy trwały konkursy na króla strzelców, najlepszego bramkarza i najbardziej wszechstronnego zawodnika. Zwyciężyli w nich odpowiednio: Filip Stępiński (Błękitni Tychówko), Tomasz Tkacz (Redłovia Redło) i Janusz Bożek (Soncas Połczyn). Przyznano również nagrodę fair play, którą otrzymała drużyna Urzędu Miasta i Gminy w Połczynie.

Organizatorem ligi był Urząd Miasta i Gminy oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Soncas, które ufundowało również nagrody. Organizatorzy dziękują Koszalińskiemu Okręgowemu Związkowi Piłki Nożnej Podokręg w Świdwinie za pomoc w realizacji imprezy.

Wyniki:

UMiG Połczyn Zdrój • Demo Połczyn Zdrój   9:1
Pomerania Dziwogóra • Błękitni Tychówko   10:2
Redłovia Redło • Soncas Połczyn Zdrój   0:3
Jedynka Połczyn Zdrój • The Stonka’s Połczyn Zdrój   5:3
Pogoń Połczyn Zdrój • Malibu Redło   3:1
Poczta Połczyn Zdrój • Kłos Kołacz   1:7

1. Soncas 11 27 49-20
2. Pomerania 11 25 52-17
3. Pogoń 11 24 50-18
4. Redłovia 11 22 22-15
5. Jedynka 11 21 49-32
6. Błękitni 11 17 50-45
7. Malibu 11 15 27-30
8. Demo 11 12 21-47
9. Kłos 11 11 27-36
10. The Stonka’s 11 10 21-34
11. Urzqd 11 7 26-42
12. Poczta 11 3 16-71

(wok)


V Halowy Turniej Piłki Nożnej
o Puchar Starosty Świdwińskiego

SWIDWIN. Tradycyjnie już pod koniec roku Hala Sportowa „Relax” w Świdwinie gościła powiatowe reprezentacje oldbojów z regionu środkowopomorskiego, które po raz piąty spotkały się w prawdziwym maratonie piłkarskim o Puchar Starosty Świdwińskiego.

W turnieju wzięło udział 9 zespołów: IN-TECH Świdwin, AMATOR Kołobrzeg, LOTNIK MIRSTAL Mirosławiec, SONCAS Połczyn Zdrój, UNIA Białogard, ŚWIATOWID Łobez, IKAR Krosino oraz po raz pierwszy drużyny PŁOMIEŃ Robuń i DAREL PICCOLO Stargard Szczeciński. Po wielogodzinnych zmaganiach, w wyniku 16 spotkań eliminacyjnych i 6 finałowych wyłoniono tegorocznego triumfatora, którym okazał się zespół IN-TECH Świdwin. Świdwinianie w finale zremisowali z zespołem SONCAS-u, a o zwycięstwie przesądziły skuteczniej egzekwowane rzuty karne. Puchar Starosty z rąk przedstawiciela Starostwa – Krystyny Wojnickiej, drugi raz z rzędu odbierał kapitan INTECH-u Leszek Kuzio.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
l miejsce – IN-TECH ŚWIDWIN,
II miejsce – SONCAS POŁCZYN ZDRÓJ,
III miejsce – IKAR KROSINO,
IV miejsce – ŚWIATOWID ŁOBEZ.

W prowadzonej klasyfikacji „najlepszego zawodnika” turnieju zwycięzcą został jednocześnie zdobywca największej ilości goli – Janusz Bożek z SONCAS-u Połczyn Zdrój. Najlepszym bramkarzem wybrano Jerzego Goleniewskiego z IN-TECH-u Świdwin. W przeprowadzonym w przerwie turnieju konkursie „żonglerki piłką” dla chłopców do lat 14 największą skuteczność wykazał Sławomir Sieklucki z Mirosławca, który też odebrał ufundowaną przez starostwo nagrodę.

Tradycyjnie już, stojący na wysokim poziomie piłkarskim i organizacyjnym turniej-maraton, wzorowo prowadzony przez znanego nie tylko w Świdwinie działacza sportowego Zbigniewa Rausa, z udziałem bardzo dobrze sędziujących: Sebastiana i Edwarda Basiejków oraz Roberta Rozmusa oraz technicznie zabezpieczającego zawody Mieczysława Pawlika był ostatnim zwycięskim akordem sportowym Swidwina minionego 2003 roku.

R. Szott


Liga zakładowa o Puchar Burmistrza Połczyna Zdroju.
Drużyna Soncasu oraz zaprzyjaźnionej firmy Twist