Soncas

2007

Sportowymi sukcesami zawodnicy „SONCAS” Połczyn Zdrój rozpoczęli rok 2007.

W styczniu uczestniczyli w dwóch turniejach:
W Białogardzie w Turnieju Charytatywnym z którego dochód przeznaczony został na pomoc chorej na białaczkę nauczycielce tamtejszej Szkoły Podstawowej piłkarze halowi „SONCAS’ zajęli III miejsce, zaś w turnieju organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Połczyn Zdrój oraz PTTiS „MECZ” zajęli I miejsce.

3 lutego odbył się turniej o Puchar Wójta Gminy Rąbino, w którym nasza drużyna zajęła II miejsce.
10 lutego piłkarze „SONCAS-u” zagrali turniej o Puchar Burmistrza Mirosławca, gdzie w bardzo rezerwowym składzie zajęli II miejsce pokonując m.in. gospodarzy turnieju, zespół z Krzyża, Łobza oraz Miastka ulegając dopiero w finale tylko zespołowi COS Wałcz. Nasz zawodnik Darek Tołkin został królem strzelców zdobywając 10 bramek.

Natomiast dwa tygodnie póĽniej tj. 24 lutego udali się do Wałcza z zamiarem srogiego rewanżu. Po zaciętej walce zajęli III miejsce za zespołami z Wałcza i Piły.

W drugą sobotę marca zespół „SONCAS-u” udał się do Krzyża Wlkp. na zaproszenie Burmistrza miasta aby wziąć udział w turnieju. Po bardzo wyrównanej walce piłkarze zajęli III miejsce zaś królem strzelców całego turnieju został Piotr Ferenc.

Przed nami jeszcze jedna impreza chyba najważniejsza dla naszych zawodników. 31 marca odbędzie się turniej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Połczyn Zdrój i chyba w końcu czas coś wygrać!!!!!!27 luty 2007 Nr 41

Memoriał Zimniewicza

WAŁCZ. W hali Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich na Bukowinie 24 bm. rozegrano IV Memoriałowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldbojów im. Henryka Zimniewicza, przedwcześnie zmarłego kierownika drużyny COS – OPO w Wałczu.

W szranki stanęło sześć drużyn z Wałcza, Połczyna Zdroju, Piły i Krzyża. Mecze toczyły się zgodnie z przepisami gry w futsal (każdy z każdym, 2×10 minut z przerwą na zmianę stron). Po kilkugodzinnej zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Gospodarze okazali się gościnni i oddali puchar ekipie „Lotnika” z Piły, za którymi uplasował się miejscowy COS-OPO I, „Soncas” z Połczyna, „Pojezierze Wałeckie”, „Husqvama” z Wałcza i „Drawa” z Krzyża. Wyróżniono także najlepszych: bramkarza – Krzysztofa Nadolnego (Piła); strzelca – Jacka Rutkowskiego (Piła) i zawodnika – Mariusza Muchę (Wałcz).

Dyplomy, nagrody i puchary wręczał starosta wałecki Bogdan Wankiewicz w asyście organizatora turnieju Tomasza Chruścickiego, red. nacz. lokalnego tygodnika „Pojezierze Wałeckie”. Imprezę wsparł COS-OPO, firma „Husqvarna”, wałeckie starostwo, Urząd Miasta i nasza gazeta.

(koń)